Yaka Kartı Siparişi Verirken Yapılan 3 Yanlış

Firmamıza senelerdir gelen yaka kartı siparişleri doğrultusunda edindiğimiz tecrübelerimizi ve çok sorulan soruları sizler için bu yazımızda paylaşıyoruz.

Firmalar veya bireysel müşteriler yaka kartı yaptırırken daha öncelerinde bir deneyimleri olmadığı için ister istemez yanlış bir seçim yapabiliyorlar.

Sitemizi ziyaret eden müşterilerimiz gördükleri bir yaka kartını beğenip hemen hızlıca sipariş vermek istemeleri daha sonra kullanıcı problemlerine yol açabiliyor. Her işte olduğu gibi yaka kartı yaptırırken de dikkat edilmesi gereken bir kaç püf nokta bulunmaktadır.

Aşağıda sırasıyla sizlerle yaka kartı siparişisırasında senelerin vermiş olduğu tecrübeler ve yaşadıklarımız problemleri paylaşıyoruz.

1. Yaka Kartı Modeli Seçimi

Sipariş verirken yapılan ilk hata yaka kartı modelinin seçimi diyebiliriz.

Ürün yelpazemiz arasında her boyutta ve her şekilde yaka kartı bulunmaktadır. Modellerin şekil olarak birbirlerinden farklı olmalarının nedeni ise müşterilerimizin kurumsal logolarının farklı boyutve şekillerdeolmasıdır.

Örnek vermek gerekirse eğer firmanın logosu yatay bir logo ise yatay olan yaka kartları modelleri tercih edilmelidir.

Yatay bir logoya üstü bombeli bir model yaka kartı yaptırmak yanlış olabilir.

 

2. Yaka Kartını Nerede Kullanacaksınız?

Müşterilerimizin verdikleri siparişlerde bir diğer karşılaştığımız sorun ise yanlış baskı tekniğiyle hazırlanan yaka kartlarının sipariş edilmesi gelmektedir.

Örnek vererek açıklamak gerekirse bir otelin spa’sında veya sahunada çalışan elemanlar için sipariş verilen yaka kartlarının baskı tekniği uv, damla kaplama veya kazıma tekniği ile yapılan yaka kartları olmalıdır.

Aksi taktirde dış etkenlerin fazla olduğu bir alanda çalışıyorsanız, yaka kartının üzerindeki baskılar zamanla silinecektir.

Aşağıdaki Sektörler İçin Lazer Kazıma veya Damla Kaplama Yakalıklar Uygundur :

Sauna Çalışanları
Otel Çalışanları
Hamam Çalışanları
Spor Salonu Çalışanları
Bayan ve Erkek Kuaförleri
Mutfak Bölümünde Çalışanlar
Dış ortamda uzun süre çalışanlar
Lazer ile kazıma olan yaka kartları dış etkenlerden etkilenmemektedir ve uzun süre kullanıma uygundur.

Parfüm gibi dış etkenler yaka kartının üzerindeki boyaları bozmaktadır. Bu sebeple yaka kartı siparişi vermeden önce nerede kullanılacağını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Bakınız : Lazer Kazıma Yaka Kartları

Bakınız : Damla Kaplama Yaka Kartı

 

3. İğneli Yaka Kartı mı? Mıknatıslı Yaka Kartı mı?

 

Yaka kartısiparişlerinde bir diğer yapılan yanlış ise yakalığın arkasına takılan aparatın yanlış seçilmesidir.

Yaka kartlarının arkaları iğneli veya mıknatıslı olarak imal edilir. Özel sipariş üzerine maşa denilen kıskaçlı aparatlar da takılabilir.

Mıknatıs ile iğne arasındaki en büyük farklılık, mıknatıslı yaka kartı kullanılırken kıyafeti delerek takılmaz. İğneli model de ise kıyafetinizi delmeniz gerekmektedir.Eğer çalışanlarınıza giysi veya önlük veriyorsanız kesinlikle sağlamlık ve hafiflik açısından iğneli yaka kartı modelini tercih etmelisiniz.

Elemanlarınız çalışırken kendi kıyafetinizi giyiyorlarsa mıknatıslı yaka kartları daha iyi bir seçim olur.

Örnek vererek açıklamak gerekirse eczanede çalışan bir teknisyen eczanenin verdiği beyaz önlüğü giymektedir. Önlüğe takacağı eczane yaka kartımodelinin iğneli olması hafifliği sayesinde kullanan kişiyi rahatsız etmeyeceği gibi düşme ve kaybolma gibi bir sorun olmaz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir