Mıknatıslı Yaka Kartı Kalp Pilini Etkiler Mi?

Mıknatıslı yaka kartı mağaza çalışanları için önemli bir aksesuardır. Çalışan kişiler yaka kartı takarken 2 modelden birini seçebilir.

  1. Mıknatıslı
  2. İğneli

Bu iki model yaka kartından en çok tercih edileni mıknatıslı yaka kartı modelidir. Genelde yaka kartları göğüs bölgesine takılır. Büyük mağaza çalışanları arasında yaş bakımından ileride olanlar kalp sağlığı problemi yaşayabilir. Kalp pili kullanan kişilerin mıknatıslı yaka kartını kalbin üstüne takmamaları önemlidir. Mıknatıslı isimlik yerine iğneli yaka kartı modellerini tercih edebilirler. Eğer bir kalp rahatsızlığı mevcutsa bunu şirket yetkililerine bildirip gerekirse hiç yaka kartı takmamalarını isteyebilirler.

yaka kartı mıknatısı
yaka kartı mıknatısı

Mıknatısların arka kısmında “Kalp Piline Zarar Verir” diye uyarı bulunmaktadır.

Yapılan klinik araştırmalar özellikle büyük mıknatısa sahip olan yaka kartlarının daha çok zararlı olduğunu ortaya koymuştur.

Zurih üniversitesinde yapılan araştırmada,

70 kalp hastasında, 41’i kalp pili ve 29’u implante edilebilir kardiyoverter defibrilatörlü 70 kalp hastasında neodimyum mıknatısların etkisini test etti.

Test ettikleri 8 g’lık küçük mıknatısların, maksimum 3 cm’lik bir aralıktayken, marka veya tipi ne olursa olsun tüm hastaların cihazlarıyla etkileşime girdiğini tespit edilmiştir.

Kaynak : 1

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir